Loader Image
LumakiKreski permanentne – kiedy warto zdecydować się na zabieg permanentnych kresek na powiekach? Poznaj ceny!

Kreski permanentne to jeden z najpopularniejszych typów makijażu permanentnego wykonywanego codziennie w setkach studiów kosmetycznych na całym świecie. Tym nieco skrótowym terminem określa się przede wszystkim makijaż permanentny mający właśnie postać cieniutkich kresek na górnych i/lub dolnych powiekach, choć studia kosmetyczne oferują dziś również bardziej rozbudowane wersje tego popularnego makijażu. Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg, jak dbać o cerę po wykonaniu permanentnych kresek na powiekach i jak długo utrzymuje się opuchlizna po zabiegu? Poznaj ceny kresek permanentnych i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie studio do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.

Spis treści:
Czym są kreski permanentne?
Czym różnią się permanentne kreski na powiekach od zabiegu tatuażu?
Dla kogo przeznaczone są permanentne kreski na powiekach?
Permanentny makijaż oczu – kreski górne i dolne
Ile czasu utrzymuje się opuchlizna i jak długo trwa gojenie skóry po zabiegu?
Cena wykonania dolnych i górnych kresek permanentnych

Czym są kreski permanentne?

Kreski permanentne to nic innego niż charakterystyczny rodzaj permanentnego makijażu oczu. W przypadku tego typu makijażu na powiece wykonuje się linie, które najczęściej przypominają nieco kształtem i stylem kreski rysowane przez wiele pań codziennie rano za pomocą eye-linera. W odróżnieniu od tradycyjnego makijażu kreski wykonane podczas zabiegu makijażu permanentnego są jednak znacznie cieńsze. Podczas gdy eye-linerem możemy narysować mocne i wyraźne linie o szerokości nawet kilku milimetrów, kreski permanentne nie wykraczają zwykle dalej niż maksymalnie 1-2 mm poza linię rzęs, a niekiedy umieszczane są pomiędzy rzęsami, aby optycznie je zagęścić.

Kreski permanentne wykonuje się zarówno na górnych, jak i dolnych powiekach. To, czy dana klientka – na ten typ makijażu permanentnego decydują się bowiem niemal wyłącznie panie – wybierze tylko kreski na górnej powiece, czy może kreski i na górnej, i na dolnej powiece zależy wyłącznie od jej preferencji. Niezwykle rzadko wykonuje się kreski wyłącznie na dolnych powiekach, choć i tego typu zabieg można oczywiście wykonać. Najczęściej korzystają z niego panie o mocno zarysowanych górnych rzęsach i ciemnej oprawie oczu, lecz niemal niewidocznych rzęsach przy dolnej linii oka.

Kreski permanentne, podobnie jak inne rodzaje makijażu permanentnego, wykonuje się poprzez wprowadzenie do najgłębszej warstwy naskórka – ale nie do skóry właściwej! – odpowiednio dobranego odcienia pigmentu. Dzięki temu możemy uzyskać maksymalnie naturalny wygląd dopasowany idealnie do typu urody klientki. Choć technika makijażu permanentnego również w przypadku kresek na powiekach przypominać może niektórym do złudzenia technikę wykorzystywaną w tatuażu, te dwa zabiegi różnią się między sobą znacząco. Poznajmy najważniejsze różnice pomiędzy nimi!

Kreski permanentne na powiekach

Czym różni się zabieg wykonania permanentnych kresek na powiekach od zabiegu tatuażu?

Niezaznajomionym z tematyką zarówno tatuażu, jak i makijażu permanentnego może się wydawać, że są to niemal tożsame zabiegi, a kreski na powiekach to po prostu jeden z rodzajów tatuażu. Choć warto podkreślić, że techniki te są oczywiście ze sobą spokrewnione, różnią się one jednak od siebie kilkoma bardzo ważnymi cechami charakterystycznymi, przez co nie możemy uznać ich za jeden i ten sam zabieg. Jakie to cechy?

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, pigment w makijażu permanentnym wprowadza się do najgłębszej, podstawnej warstwy naskórka. W przypadku tatuażu jest on natomiast wprowadzany aż do skóry właściwej, a więc znacznie głębiej. Dzięki umieszczeniu pigmentu bliżej powierzchni naskórka linergista, czyli osoba zajmująca się zabiegami makijażu permanentnego, ma lepszą kontrolę nad idealnym rozmieszczeniem barwnika. Jednocześnie zabieg makijażu permanentnego – wbrew swojej nazwie – nie jest wcale w stu procentach trwały. W odróżnieniu od tatuażu, który zostanie z nami na całe życie, pigment z permanentnych kresek przy odpowiedniej pielęgnacji powinien przetrwać w naskórku nawet do dwóch lat. Aby utrzymać efekt zabiegu, warto powtarzać go co 18-24 miesiące.

Ponadto zupełnie inna jest również paleta barw wykorzystywana w tatuażu oraz w makijażu permanentnym. Tatuaże wykonuje się bowiem za pomocą pigmentów o intensywnych, podstawowych kolorach, takich jak czerwienie, błękity i żółcienie, a także intensywna czerń, która z czasem może wybarwiać się nieco w stronę koloru zielononiebieskiego. Do makijażu permanentnego wykorzystuje się natomiast raczej kolory dopasowane do naturalnych odcieni brązu czy dyskretnych szarości, a także – w przypadku makijażu ust – róże i przygaszone, naturalne odcienie czerwieni.

Dla kogo przeznaczone są permanentne kreski na powiekach?

Permanentne kreski na powiekach wykonują przede wszystkim panie, które codziennie poświęcają kilka lub nawet kilkanaście minut na nałożenie idealnego makijażu za pomocą tradycyjnych eye-linerów. Permanentne kreski na powiekach to rozwiązanie także dla osób o bardzo jasnej oprawie oczu wymagającej dyskretnego podkreślenia za pomocą kosmetyków w delikatnych odcieniach brązów czy szarości, a nie najpopularniejszej na rynku głębokiej czerni. Nierozmazujące się kreski docenią także panie zajmujące się zawodowo sportem czy korzystające często z basenu, które nie chcą ze względu na wymagające hobby rezygnować z perfekcyjnego wyglądu.

Makijaż permanentny pozwala dziś jednak licznemu gronu klientów i klientek studiów kosmetycznych nie tylko zaoszczędzić czas, ale też lepiej poczuć się we własnej skórze i podbudować swoje poczucie własnej wartości, co według psychologów pomaga uporać się nawet z fizycznymi schorzeniami. Delikatne kreski na oczach są bowiem odpowiednie także dla osób borykających się z utratą włosów – w tym również rzęs – w wyniku chemioterapii stosowanej w leczeniu nowotworów lub w wyniku innego typu chorób i kuracji.

Kreski permanentne wykonane w studio Lumaki

Permanentny makijaż oczu – tylko kreski górne i dolne?

Jak już wiemy, jednymi z najpopularniejszych typów makijażu permanentnego oczu wykonywanymi u wielu klientek na całym świecie są kreski na górnych i dolnych powiekach. Te dwie opcje to jednak nie jedyne formy makijażu permanentnego oczu w formie kresek. Obecnie studia kosmetyczne oferują nam bowiem także:

  • kreski dekoracyjne,
  • kreski cieniowane,
  • kreski zagęszczające.

Kreski zagęszczające

Mianem kresek zagęszczających określa się wspomniany już przez nas typ kresek, które wykorzystuje się właśnie do optycznego zagęszczenia naturalnej linii rzęs. Dzięki idealnemu rozmieszczeniu pigmentu pomiędzy rzęsami włoski wydają się znacznie grubsze i silniejsze, a całe oko jest o wiele bardziej podkreślone. Pozwala to na wizualne odmłodzenie całej twarzy nawet o kilka lat! Kreski tego typu odpowiednie będą przede wszystkim dla pań preferujących delikatny, dyskretny makijaż, który ma na celu podkreślać naszą naturalną urodę, a nie rzucać się w oczy. Sprawdzą się one także u dojrzałych pań, u których z wiekiem rzęsy blakną i tracą na gęstości.

Kreski dekoracyjne

To nic innego jak kreski, które mają imitować tradycyjny makijaż eye-linerem. Podczas gdy kreski zagęszczające w całości rozmieszczane są w tej samej linii, w której znajdują się rzęsy, kreski dekoracyjne wykraczają nieznacznie poza linię rzęs. W odróżnieniu jednak od tradycyjnego makijażu, przy którym narysowanie idealnie cienkich kresek wymaga dużych umiejętności i jeszcze większego doświadczenia, permanentne kreski ozdobne mają maksymalnie 1-2 mm szerokości. Tak kobiecy makijaż docenią przede wszystkim te z pań, które codziennie rano poświęcają czas na nałożenie eye-linera, a także kobiety, których zawód wymaga od nich nieskazitelnego wyglądu.

Kreski cieniowane

Ten typ makijażu permanentnego polega na wykonaniu kreski podobnej jak w przypadku kresek ozdobnych. Tu jednak sama linia wzbogacona jest dodatkowo o subtelne cieniowanie powieki. Zabieg ten polega zwykle na stopniowym nakładaniu coraz jaśniejszego pigmentu od ozdobnej kreski w stronę górnej części powieki. Wykorzystuje się tu przede wszystkim pigmenty o naturalnych barwach, dopasowywane do typu urody i koloru oczu klientki – najpopularniejsze są dyskretne odcienie brązu. Kreski cieniowane to sposób na permanentne podkreślenie całej powieki, dlatego ten typ wybierają przede wszystkim panie gustujące w mocnych i widocznych makijażach.

Podczas gdy kreski dekoracyjne i cieniowane wykonuje się typowo na górnej powiece, kreski zagęszczające możemy zastosować również w makijażu permanentnym powieki dolnej. Choć dolne kreski nie są aż tak popularne, jak kreski na powiekach górnych, z chęcią korzystają z nich panie, które dobrze czują się również w makijażu dolnej powieki. Makijaż taki powiększa oczy, optycznie je otwierając i sprawia, że cała twarz wygląda na świeżą i wypoczętą. Sprawdza się on również – jak już wspomnieliśmy – w przypadku pań, u których górne rzęsy są mocno zarysowane i dobrze widoczne, lecz dolne są bardzo jasne i niezbyt gęste.

Ile czasu utrzymuje się opuchlizna i jak długo trwa gojenie skóry po zabiegu permanentnych kresek na powiekach?

Jeżeli zależy nam na tym, aby opuchlizna po zabiegu permanentnych kresek nie utrzymywała się zbyt długo, a skóra mogła wygoić się jak najszybciej, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację okolic oczu. Wówczas opuchlizna zniknie nawet po kilku godzinach od zakończenia zabiegu w studiu linergisty. W niektórych przypadkach może się ona utrzymywać maksymalnie do 24 godzin. Całkowite wygojenie makijażu permanentnego może zająć od 7 dni w przypadku cienkich kresek nawet do dwóch tygodni w przypadku kresek cieniowanych, pokrywających całą powierzchnię powieki.

Zarówno bezpośrednio po zabiegu, jak i w ciągu kilku kolejnych dni należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim – należy bezwzględnie stosować się do rad linergisty, który wykonywał zabieg. To on bowiem najlepiej wie, jakich kosmetyków możemy używać, a jakich należy koniecznie unikać. Po zabiegu udzieli on nam także podstawowych rad dotyczących pielęgnacji cery aż do pełnego wygojenia naskórka. W przypadku kresek na powiekach nie stosuje się już dziś kremów nawilżających, które wykorzystywane są w przypadku wykonywania zabiegów permanentnego makijażu na większych powierzchniach, jak na przykład usta. Wystarczy odpowiednio zadbać o oczyszczanie skóry twarzy kosmetykami niezawierającymi środków zapachowych ani potencjalnie drażniących barwników i – przynajmniej do momentu pełnego wygojenia skóry – osuszać twarz papierowymi, jednorazowymi ręcznikami.

Bardzo ważne jest również to, aby nawet przez dwa pełne tygodnie po zabiegu nie nakładać na powieki żadnego makijażu. Zasada ta dotyczy również tuszu do rzęs, dlatego jeśli mamy bardzo jasne rzęsy warto przed zabiegiem nałożyć na nie hennę. Ponadto aż do pełnego wygojenia naskórka nie należy pod żadnym pozorem drapać powiek czy pocierać ich, aby nie wpłynąć negatywnie na efekty zabiegu. Negatywny wpływ mogą także mieć silne promienie słoneczne, dlatego przez przynajmniej miesiąc po zabiegu nie wolno korzystać z solariów ani wystawiać twarzy na słońce bez odpowiednio mocnego kremu z filtrem. Przez dwa tygodnie od zabiegu zaleca się także unikać saun oraz basenów.

Pamiętajmy jednak, że w permanentne kreski na powiekach wykonuje się – podobnie jak inne typy makijażu permanentnego – w dwóch sesjach. Druga powinna odbyć się około miesiąca po pierwszej. Podczas niej linergista utrwala efekty uzyskane podczas pierwszej sesji i wyrównuje ewentualne nierówności w nasyceniu pigmentu. Wszystkie wspomniane przez nas zasady należy więc stosować nie tylko po pierwszej, ale też po drugiej sesji. Również wówczas skóra będzie bowiem nieco opuchnięta i może potrzebować od 7 do 14 dni, aby się w pełni wygoić. W tym okresie także konieczna jest więc odpowiednia pielęgnacja i zachowanie środków ostrożności dotyczących niestosowania makijażu, nakładania odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV oraz unikania wizyt w saunach, na basenach czy w solariach.

Kreski permanentne podkreślają naturalne piękno

Cena wykonania dolnych i górnych kresek permanentnych w renomowanych studiach kosmetycznych

Ceny wykonania zabiegu makijażu permanentnego w postaci dolnych lub górnych kresek różnią się w zależności od studia, w którym planujemy przejść zabieg. Dlatego koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, że koszt kresek to nie jedyny czynnik, na jaki musimy koniecznie zwrócić uwagę. Może się bowiem zdarzyć, że po niesamowicie okazyjnej cenie swoje usługi będą oferować początkujący linergiści czy osoby, które amatorsko zajmują się tego typu działalnością, nie posiadając jednak żadnej wiedzy ani wymaganego doświadczenia. Taka okazyjna cena może stać się pułapką, a to, co zaoszczędzimy na zabiegu będzie trzeba przeznaczyć na zabieg usuwania źle rozmieszczonego w skórze pigmentu.

Dlatego też jedynymi miejscami, które powinniśmy w ogóle brać pod uwagę w przypadku makijażu permanentnego, są renomowane studia kosmetyczne. Ich pracownicy zwykle poszczycić się mogą ogromnym doświadczeniem potwierdzonym bogatymi portfolio ze zdjęciami klientów, u których dany specjalista wykonywał zabieg makijażu permanentnego. Mając tego typu źródło informujące nas o jakości oferowanych przez linergistę usług, możemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie.

Zabiegowi wykonania kresek permanentnych możemy poddać się między innymi w studiu Lumaki, oferującym profesjonalne usługi z zakresu makijażu permanentnego, a także makijażu tradycyjnego oraz mikropigmentacji skóry głowy. Za dekoracyjne kreski na górnej powiece zapłacimy według dostępnego na stronie internetowej cennika 450 złotych. Nieco mniej, bo tylko 400 złotych kosztować nas będą górne kreski zagęszczająca linię rzęs, a wykonanie kresek dolnych to koszt rzędu 350 złotych. Czy zabieg w studiu Lumaki będzie wart swojej ceny? Z pewnością! Możemy się o tym przekonać, przeglądając bogatą galerię wykonanych przez linergistkę Kamilę Śliską makijaży permanentnych. Jej doświadczenie pozwoli nam zrelaksować się podczas zabiegu, po którym będziemy mogli cieszyć się trwałymi i przede wszystkim idealnie wykonanymi kreskami na powiekach!

Zadzwoń
Sprawdź ofertę